تبلیغات
انجمن خیریه حمایت از بیماران كلیوی

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
امكانات
ابر برچسب ها
بیماری , های , سنگ‌های , ادرار , شده , دیالیز , همه , و , بیماران , برای , کلیوی , می‌دهد , بروز , افزایش , را , کلیه , خدمات , همودیالیز , پیوند , لوبیایی , ناواردها , كلیه , سنگ‌ , عضو , ارائه , كلیوی , چاقی , اطفال , مجاری , شکل , مورد , چیز , خطر , به , دو , در ,

تبلیغات
افزایش بیماری کلیه در کودکان هشداری جدی است
موضوع مطلب : اخبار انجمن  ،
مسوول انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: روند افزایش تعداد بیماران کلیوی بخصوص در کودکان و جوانان یک هشدار جدی محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، "فاطمه اشدری" عصر شنبه در پانزدهمین سمینار سراسری مدیران کل انجمن های خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران از مسوولان خواست در این راستا زمینه شناسایی و غربالگری بیماری کلیوی استان قزوین را فراهم سازند. وی اظهار داشت: این طرح ابتدا باید در گروه دانش آموزان و سپس در مراکز دانشگاهی، شرکت ها و مووسسات اجرا شود، زیرا تشخیص بیماران کلیوی در سنین پایین تر یا روزهای اولیه ابتلا به نارسایی کلیه و درمان آن آسان تر و کم هزینه تر خواهد شد. این مسوول گفت: همه پیوندهای انجام شده در این استان پیوند اعضای زنده به زنده است زیرا امکان استفاده از اعضای افراد دچار مرگ مغزی در این استان وجود ندارد، برهمین اساس ترویج فرهنگ پیوند مرگ مغزی وراه اندازی مرکز جراجی پیوند اعضا تاحدودی مشکلات افراد مبتلا به بیماری کلیوی مزمن را کاهش خواهد داد. وی ادامه داد: هم اکنون تنها 28 دستگاه دیالیز در استان قزوین موجود است که البته با توجه به تعداد فغلی بیماران دیالیزی و متاسفانه آمار رو به رشد آنها این میزان جوابگوی نیاز بیماران دیالیزی استان نیست. اشدری اعلام کرد: با توجه به استهلاک دستگاههای موجود هم اکنون حداقل چهار دستگاه دیالیز بوعلی باید تعویض شود که در این صورت 10 تا 12 دستگاه برای بخش دیالیز مرکز بهداشتی بوعلی سینای قزوین نیاز داریم و همچنین یک دستگاه برای بیمارستان تامین اجتماعی قزوین و چهار دستگاه نیز برای بخش جدید الوند مورد نیاز است. مسوول انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین اضافه کرد: استاندارد استفاده از هر دستگاه دیالیز پنج هزار ساعت است در حالی که برخی از دستگاه های این استان بیش از 15 هزار ساعت به بیماران سرویس داده اند و همین امر موجب پایین آمدن کیفین این دستگاه ها شده است. این مسوول از راه اندازی اولین موسسه خیریه درمانی امام صادق (ع) در استان قزوین خبر داد و گفت: ارایه خدمات درمانی رایگان به قشرهای کم درآمد و آسیب پذیر بویژه بیماران خاص و صعب العلاج سرطانی از جمله اهداف احداث این مووسسه می باشد که در این مکان شرایط و امکانات لازم برای بیماران کلیوی حاد، مزمن و پیوند کلیه بطور رایگان فراهم خواهد شد. اشدری اظهار داشت: تعداد 690 بیمار دیالیزی، پیوندی و کلیوی در استان قزوین وجود دارد که 422 نفر آنان دیالیزی، 243 نفر آنان پیوندی و 84 نفر از بیماران نیز دارو درمانی می باشند. وی اضافه کرد: از سال 73 تا 88 تاکنون 184 نفر از بیماران کلیوی فوت کرده اند که 13 نفر آنان مربوط به سال جاری است. مسوول انجمن حمایت از بیماران کلیوی در پایان بیماری های کلیوی را مانند انواع سرطانها در ردیف بیماری های خاموش برشمرد و گفت: اطلاع رسانی و آگاهی از مسایل بهداشتی و مراجعه به موقع به پزشک معالج مناسبترین راه مقابله با این بیماری محسوب می شود که این اطلاع رسانی باید در سطح وسیع از سوی مراکز بهداشتی و رسانه ها صورت گیرد.
ارسال شده توسط:مدیر سایت در پنجشنبه 26 آذر 1388 | نظرات()
مطالب گذشته

test
همه چیز در مورد دیالیز
کلیه و پیوند کلیه برای ناواردها!
۹۰ درصد از اهداکنندگان کلیه در استان قزوین جوان و بی بضاعت هستند
افزایش بیماری کلیه در کودکان هشداری جدی است
توسل به مصلح كل جهان
نالان
Kidney Disease Supporting Association
خدمات ارائه شده به بیماران
دوعضو لوبیایی شکل
بیماری های کلیوی
سنگ‌های كلیه و مجاری ادرار
چاقی خطر بروز سنگ‌های كلیوی را افزایش می‌دهد
همودیالیز در اطفال

آرشیو ماهانه
هفته چهارم آذر 1388
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان مدیر سایت
كاربر سایت

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر

Page Rank
صفحات جانبی
test,

‍CopyRight © 2008 - 2009 by http://peywand.mihanblog.com . Allreserved
This Template Transporting For Mihanbblog By WorldTemp.MihanBlog.Com And Special Thanks To Milad Mahdavi

www.2rehamdownload.com