تبلیغات
انجمن خیریه حمایت از بیماران كلیوی

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
امكانات
ابر برچسب ها
بروز , اطفال , به , پیوند , مورد , خطر , دو , افزایش , شکل , بیماران , می‌دهد , خدمات , چیز , کلیه , چاقی , سنگ‌های , بیماری , برای , های , ناواردها , و , همه , سنگ‌ , دیالیز , كلیوی , مجاری , عضو , همودیالیز , كلیه , لوبیایی , ادرار , در , شده , را , ارائه , کلیوی ,

تبلیغات
۹۰ درصد از اهداکنندگان کلیه در استان قزوین جوان و بی بضاعت هستند
موضوع مطلب : اخبار انجمن  ،
شبکه خبر کاسپین - مسوول انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: بیش از ۹۰ درصد از اهداکنندگان کلیه در این استان جوان و از اقشار محروم جامعه هستند.
"فاطمه اشدری " روز سه شنبه به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی به خبرنگار ایرنا افزود: دیگر بیماران کلیوی مزمن (دیالیزی )این استان نیز از اقشار کم درآمد جامعه می باشند که بدلیل عدم توانایی در تامین هزینه های پیوند کلیه با مشکل مواجه هستند.
وی با بیان اینکه بیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، بصورت رایگان خدمات پزشکی و درمانی دریافت می کنند، تصریح کرد: این امر در خصوص بیماران تحت پوشش بیمه خدمات درمانی صادق نمی باشد.
اشدری پیشنهاد کرد تمامی بیماران خاص در کشور تحت پوشش یک نوع بیمه درمانی قرار گیرند تا از خدمات آن بیمه، کمال استفاده را ببرند.
وی همچنین ابتلا به نارسایی های کلیه در استان قزوین را رو به رشد عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به سیر صعودی این بیماری باید از همه امکانات برای پیشگیری و ارتقای سطح آگاهی مردم در این زمینه استفاده کرد.
به عقیده وی، تحقق این مهم نیز در گرو همکاری نظام سلامت ، نهادهای غیر دولتی، رسانه ها و تمامی اقشار جامعه می باشد.
اشدری گفت: در کنار آموزش باید توجه ویژه ای نیز به بیماران کلیوی شود چرا که هزینه های بسیار بالای درمان و تامین دارو برای این بیماران ، طاقت فرسا است.
این مسوول همچنین ادامه داد: افراد دیالیزی که در لیست پیوند قرار می گیرند بدلیل مشکلات باید مدتها در لیست انتظار پیوند کلیه بمانند.
اشدری خاطرنشان کرد: هرچند قانون اهدای کلیه از فرد زنده در ایران موجب نجات جان برخی از بیماران نیازمند کلیه می شود اما بدلیل کسرت متقاضیان، این امر به تنهایی کافی نیست.
وی افزود: در این راستا تنها راهکار ترویج فرهنگ پیوند از جسد فرد مرگ مغزی است که متاسفانه از این نظر وضعیت خوبی در کشور نداریم.
اشدری احداث مرکز جراحی پیوند اعضاء ویژه بیماران کلیوی را در استان قزوین امری ضروری دانست وگفت: اعضای بسیاری از بیماران مرگ مغزی برغم موافقت خانواده آنان صرفا بدلیل نبود این مرکزدراستان قابل پیوند نیستند.
وی افزود: مطمئنا ترویج فرهنگ پیوند مرگ مغزی و راه اندازی مرکز جراحی پیوند اعضا در قزوین تا حدودی مشکلات افراد مبتلا به بیماری کلیوی مزمن را کاهش خواهد داد.
در حال حاضر استان قزوین دارای ۴۳۰ بیمار دیالیزی می باشد که تحت پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قرار دارند.
همچنین تاکنون ۲۲۶ بیمار کلیوی مزمن دراین استان پیوند کلیه شده اند که بیشترین آمار با ۱۴۸ پیوند مربوط به شهرستان قزوین می باشد.

چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۷
ارسال شده توسط:مدیر سایت در پنجشنبه 26 آذر 1388 | نظرات()
مطالب گذشته

test
همه چیز در مورد دیالیز
کلیه و پیوند کلیه برای ناواردها!
۹۰ درصد از اهداکنندگان کلیه در استان قزوین جوان و بی بضاعت هستند
افزایش بیماری کلیه در کودکان هشداری جدی است
توسل به مصلح كل جهان
نالان
Kidney Disease Supporting Association
خدمات ارائه شده به بیماران
دوعضو لوبیایی شکل
بیماری های کلیوی
سنگ‌های كلیه و مجاری ادرار
چاقی خطر بروز سنگ‌های كلیوی را افزایش می‌دهد
همودیالیز در اطفال

آرشیو ماهانه
هفته چهارم آذر 1388
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان مدیر سایت
كاربر سایت

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر

Page Rank
صفحات جانبی
test,

‍CopyRight © 2008 - 2009 by http://peywand.mihanblog.com . Allreserved
This Template Transporting For Mihanbblog By WorldTemp.MihanBlog.Com And Special Thanks To Milad Mahdavi

www.2rehamdownload.com